אחת הבקשות הפופלאריות ביותר שאנחנו נתקלים בהם - היא "המלצה לשיפוצניק בתל אביב". ואת העיר תל אביב אפשר להחליף בכל עיר אחרת באזור מרכז ובכלל בישראל. כולם רוצים המלצות, כולם רוצים לקבל פרטים על שיפוצניק מדהים שהוא גם בן אדם וגם עובד במחירי רצפה ו... ו...

בואו נעשה קצת סדר בכל העניין:

המלצות הן חשובות - אבל לא קדושות

אין ספק שהמלצות של מכרים, בני משפחה ואפילו המלצות וביקורות באינטרנט - הפכו לחשובות ביותר בשנים האחרונות. והן גם בעלות ערך גדול - לפני שהולכים לבית מלון, לפני מסעדה או ספא - תמיד רוצים לראות מה אחרים חשבו על המקום. אותו דבר גם בבעלי מקצוע - המלצה חמה על שיפוצניק שווה הכל שאנחנו מחפשים בעצמו בעל מקצוע. אבל בשונה ממסעדות, בתי מלון וחנויות נעליים - לפני שיפוץ, גם אם קיבלתם המלצה חמה - חובה לעשות את כל הבדיקות המקיפות והמלאות לפני.

לא להגיד שהוא המלצה אז יהיה בסדר, לא לוותר על שלב השיחה עם לקוחות נוספים, לא לוותר על הסכמים, לא לוותר על הצעות מחיר מפורטות. באינספור מקרים, נתקלנו בהמלצות חמות שהפכו מהר מאוד לאכזבות גדולות. המלצות + בדיקות מקיפות + הסכם והצעות מסודרות = שקט נפשי ותוצאה טובה.תשוו תפוחים לתפוחים ולא לתפוזים

אם אתם עומדים לשפץ דירה, שיפוץ מקיף וכולל - וחבר טוב אומר לכם יש לי בשבילכם את השיפוצניק המתאים, הוא צבע לנו את חדר השינה - יש פה בעיה. אולי הוא צבעי מעולה, אבל בניהול פרוייקט מורכב כמו שיפוץ דירה הוא יפשל. אולי באינסטלציה העבודה שלו בינונית בלבד?
כשאתם באים לקבל המלצה - אתם צריכים לקבל אותה מאדם שעבר את אותה דרך ועל אותה עבודה - כמו שאתם עומדים לעשות.
המון אנשים טועים בזה והמלצות הופכות לאכזבות. חוץ מאופי העבודה עוד שני פרמטרים שחשוב מאוד לבדוק בהמלצות:

מיקום ההמלצה - נניח בן הדוד שלכם שהמליץ על השיפוצניק גר בראשון לציון ואתם ברעננה. לשיפוצניק המרחק עלול לגרום לאיחורים, שימוש בכח אדם שונה מזה שהשתמש בשיפוץ בראשון, עלות חומרים אחרת ועוד ועוד - נסו לקבל המלצות שגיאוגרפית קרובות אליכם.

זמן ההמלצה - שיפוצניק שעבד לפני 4 שנים בבית וממליצים לכם עליו - זה כמעט כמו להתחיל מאפס. העובדים שלו אחרים, אולי מצבו האישי והפיננסי אחר, בעלי המקצוע שעובדים איתו אחרים - בקיצור - זו חיה אחרת לגמרי ולכן ההמלצה כמעט אינה שווה.


בשילוב נכון של המלצות ועבודה מקדימה שלכם = תוכלו להגיע למתכון הנכון ביותר למצוא שיפוצניק בתל אביב.