אתם חולמים כבר המון זמן לשפץ את המטבח, הסלון או חדר האמבטיה? לפעמים, הדבר שהכי מפחיד אותנו זו פשוט אי הידיעה. עם המחירון שלפניכם תדעו כל כך הרבה שתרצו למצוא קבלן שיפוצים עוד היום

שיפוץ דירה זה עניין מלחיץ לעיתים, ולכן אין להקל בו ראש. אנחנו רוצים שהדברים יראו בדיוק כמו שאנחנו מדמיינים אותם בראש ומפקידים את הנכס שלנו בידי אנשי מקצוע מיומנים. לפעמים, אנחנו רוצים "קצת יותר" בשיפוצים, אבל חוששים שזה יכפיל את העלות ולא נוכל לעמוד במחיר. בדיוק בשביל זה ישנם מחירונים לשיפוץ דירה.

מחיר שיפוץ דירה, על מאפייניו השונים, ייקבע, תמיד, לפי הצרכים האישיים שלנו. גודל הבית, אזור השיפוץ, מהי מידת העבודה הנדרשת, כמה זמן אנחנו יכולים להקדיש למלאכה, אילו חומרים נכללים ואילו אתם רוכשים בעצמכם – כל אלו ישפיעו על מחיר השיפוץ. עם זאת, שיפוץ חדר אמבטיה מאפס יהיה במחיר שונה מהורדת או בניית קיר בחדר כלשהו בבית.

מעוניינים לשפץ את הדירה? השאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

כשמחליטים לשפץ את הדירה חשוב לזכור שמומלץ לקבל מספר הצעות מחיר בשביל להשוות ביניהן. עוד לפני הסגירה עם קבלני שיפוצים מסוימים, חשוב לוודא שהם מחזיקים באישורים חוקיים ועומדים בכל הסעיפים של חוזה השיפוצים שתנסחו למטרת השיפוץ אצלכם בבית.

אז כמה עולה לשפץ את הדירה?

באתר של לוי יצחק ישנם מחירונים מפורטים במיוחד של כל סוגי עבודות השיפוצים, צירפנו מספר דוגמאות. כמובן, שככל שהעבודה גדולה יותר כך המחיר למ"ר יורד:

 • קירות גבס: בניית קיר גבס, כולל הכנה לצבע ובידוד בעובי של 2", כולל החומרים, אך לא כולל מע"מ, יעלה בין 250 ש"ח למ"ר לקיר של עד עשרה מ"ר, ועד ל-140 ש"ח למ"ר לקיר של מעל 50 מ"ר.
   
 • ריצוף וחיפוי: כולל חומרי ההדבקה וללא האריחים עצמם, ריצוף קרמיקה 30/30 בהדבקה יעלה בין 210 ש"ח לשטח של עד עשרה מ"ר, ועד ל-120 ש"ח לשטח של מעל 50 מ"ר. ריצוף או חיפוי 10/10 בהדבקה, המוכר בעיקר בשיפוץ חדר אמבטיה או מטבח, יעלה בין 310 ש"ח לשטח של עד עשרה מ"ר ועד ל-280 ש"ח לשטח של עשרה מ"ר ועד 50 מ"ר.
   
 • איטום גגות: איטום באמצעות יריעות ביטומניות 5", כולל חומר יעלה 80 ש"ח למ"ר לשטח של עד 100 מ"ר ועד ל-65 ש"ח למ"ר לשטח של מעל 100 מ"ר.
   
 • פרקט: התקנת פרקט תעלה בממוצע כ-70 ש"ח למ"ר.
   
 • שיפוץ חדר אמבטיה: הצעת מחיר לדוגמא, כוללת פירוק ופינוי של הרצפות, הקרמיקה והכלים הסניטריים, וכן החלפת של תשתית הצנרת, חיפוי וריצוף חדשים וכן צביעה של הקירות והתקרה החשופים ואינם מחופים בקרמיקה. ההצעה היא לחדר אמבטיה בגודל 6 מ"ר, והמחיר המומלץ הוא כ-11,000 ש"ח, ללא הכלים הסניטריים והקרמיקה שאותם יש לרכוש בנפרד. בנוסף, ההצעה לא כוללת את איטום הרצפה, את ארון האמבטיה ואת השיש.
וטיפ לסיום: כשאתם קובעים מחיר לשיפוצים, וקובעים מה הוא בדיוק כולל, קבעו גם את נהלי התשלום. נהוג לחלק את התשלום למקדמה עם תחילת העבודה, לרוב של כ-20 אחוז מהסכום הכולל. את רוב הכסף נשלם במהלך התהליך בתאריך שנקבע מראש ויוסכם בחוזה, ואת השארית נשלם עם השלמת השיפוץ.