מה שפעם היה לסוג של בדיחה בקרב הישראלים , הפך עם השנים לכורח המציאות. ברוכים הבאים למקום שיסגור לכם מרפסת וייתן לכם חדר נוסף לבית
 
במערכון הידוע של הגשש החיוור "חתונת הדמים" הסביר שייקה לגברי, שלפולי, אב הכלה, יש 2.5 חדרים כי סביר להניח שהוא סגר מרפסת. כבר אז בימים הטובים, סגירת מרפסת הפכה להיות לנושא שלא ירד מסדר היום של קבלני שיפוצים למיניהם.

הגשש כבר איננו, סגירת מרפסת עדיין כאן

למען האמת, בשלוש השנים האחרונות הנושא של סגירת מרפסת עלה לכותרת יותר מאשר בשני העשורים האחרונים, כך נדמה. זה בזכות הרפורמה שניסתה הממשלה להעביר, רפורמה שזכתה לכינוי "סגירת מרפסת". מטרת הרפורמה היתה לקדם בנייה מהירה על מנת לעלות את כמות הדירות בשוק.

איך קשורה המרפסת לעניין? לפי התוכנית , הרפורמה אמורה לקצר באופן משמעותי את קבלת ההיתרים לסגירת מרפסת. ההנחה היתה שיש להוריד חסמים בירוקרטים כדי להקל על הציבור. מה שיכול לחסוך זמן וכסף ויזרז הקמת דירות חדשות. נכון לקיץ 2015, הרפורמה אושרה.


למומחה בתחום סגירת מרפסת התקשרו עכשיו: 052-9708804

אילו אישורים צריך בשביל לסגור מרפסת

על פי החוק הקיים היום, כדי לסגור מרפסת, לא מספיק לשכור את שירותיהם של קבלני שיפוצים, צריך לקבל אישור מהעירייה (ועדה מקומית לתכנון ובנייה). את האישור יש להגיש תוכנית עם מפה טופוגרפית חתומה על ידי מהנדס ומודד. יש לצרף גם אישור של השכנים שהם מסכימים לכך.

מי שעושה זאת ללא אישור, יכול למצוא את עצמו עובר על החוק, משלם קנס גבוהה ונדרש להרוס את המבנה. במקרה שהבקשה נדחית ניתן להגיש ערעור. מה שיקל עליכם לקבל אישור זה, עם אחד השכנים קיבל אותו בעבר. התהליך לוקח כיום 45 יום לערך.

כאן המקום להדגיש שאותה פרוצדורה יש לעבור במקרה והחלטתם לעשות שיפוצים בדירה ולהרחיב אותה באמצעות סגירת מרפסת. במקרה כזה גם שטח הדירה יגדל ועל כן תשלמו ארנונה יותר גדולה.

כיצד סוגרים מרפסת

למעשה קיימות בפניכן כמה אופציות לסגירת מרפסת. במקרה של מרפסת מקורה, יש רק להתקין גג,  במצב כזה יש בפניכם אפשרות לעשות את זה עם עץ, בטון או אלומיניום. יש לוודא שהחומר מבודד ואטום לחלוטין. מרפסת מקורה תעלה בין 7,000 ל-10,000 בממוצע. תלוי בחומר בו אתם משתמשים ובגודל השטח. בסגירה רגילה של מרפסת, בבניה - אתם מקבלים מרפסת שהיא המשך טבעי של הבית ולא מרגישים את המעבר מהבית למרפסת. כמובן שחשוב לפתוח פתחים בתוך הסגירה, גם כמרפסת וגם לגג.

במקרה של מרפסת לא מקורה, התהליך הופך להיות מעט יותר בעייתי. מאחר ובמקרה כזה יש לבצע קירוי של המרפסת בנוסף לגג. בדרך כלל נהוג לעשות את זה עם תריסים או אלומיניום מבודדים. למרות שרבים ממליצים על תריסים או בטון (במקרה שהחלטתם להפוך את המרפסת לחדר לכל דבר).

אזי שדווקא אלומיניום נחשב לטרנד חם בתחום והסיבה היא העלות 300-500 שקל למ"ר, וכן האפשרות להסיר את הפרופילים של האלומיניום זה הרבה יותר קל. יתרונות נוספים של סגירת מרפסת על ידי אלומיניום הם: עמידות מפני מים, חום, קור ואיננו מחליד. לרוב גם ניתנת אחריות של עד עשר שנים לחומר. האיטום במקרה של פרופיל אלומיניום איכותי הוא ברמה הגבוהה ביותר (הרבה יותר מבלוק). לא פחות חשוב הוא שההקמה של סגירת מרפסת מאלומיניום לוקחת 2-3 ימים לעומת זמן ארוך יותר בשיטות אחרות לסגירת מרפסת.


למומחה בתחום סגירת מרפסת התקשרו עכשיו: 052-9708804

דברים שצריך לדעת על סגירת מרפסת
  • סגירת מרפסת מעלה את ערך הדירה מאחר וזה יוצר חדר נוסף
  • בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב, סגירת מרפסת לצורך הקמת שינוי מיקום המטבח לשם, לא מוסיפה לעיצוב של הדירה
  • סגירת מרפסת מעלה את ערך הדירה אך גם את עלות הארנונה
  • כאשר סוגרים מרפסת בולטת יש לוודא שזה אפשרי מבחינת המשקל שלה
  • אם החלטתם לסגור מרפסת עם עץ, תשתמשו בחיפוי אבן. זה ייתן כוח לחדר
  • אם אתה בקטע של סגירת מרפסת, למה לא ללכת על שיפוץ כולל? שיפוץ חדר אמבטיה ומטבח יכולים להשתלב בשינוי מבנה הבית מבפנים
 
רוצים לסגור מרפסת? תשאירו פרטים ותקבלו הצעות מחיר מקבלני שיפוצים מובילים. בינתיים תקראו כאן כל מה שאתם צריכים לדעת על סגירת מרפסת