שיפוץ דירה קומפלט נראה הרבה פעמים כמו פרוייקט קשה ועמוס שקשה לעבור אותו בהצלחה. אז בהרבה מקרים אתם צודקים, ואנחנו ננסה לדבר פה על כמה דברים שאולי יוכלו להקל על התהליך.

מהו שיפוץ דירה קומפלט

אז כשמגיעים לשפץ יש כל מיני רבות שיפוץ - החל משיפוץ קוסמטי נקודתי וכלה בשיפוץ כולל בכל חלקי הבית, או בשמו היוקרתי יותר: שיפוץ דירה קומפלט. בשיפוץ כזה בדרך כלל נוגעים בכל הנקודות שאפשר לגעת, הופכים את כל הבית, מחליפים את כל המנגנונים והמערכות (אינסטלציה, חשמל) - ומקבלים בית שדומה ככל שניתן לדירה חדשה. שיפוץ כזה יכול להיערך מכמה ימים (יש כמה חברות בשוק שמתחייבות לזמן ממש קצר) עד לחודש ימים כשזה נעשה בלי לחץ גדול.

למה צריך לשים לב בשיפוץ קומפלט

היתרון הגדול של שיפוץ קומפלט הוא באמת העובדה ש"אם כבר, אז כבר" - כלומר היות והכל בבלאגן, הכל נפתח ומתחדש - אז שווה לגעת כמעט בכל מנגנון. כמובן שכמו בלגו עם הרבה חתיכות - הכל גם צריך לחזור להיות יחד בצורה הרמונית. אחד הדברים שחשוב מאוד לשים לב אליו - הוא זמן השיפוץ. שיפוץ קומפלט, למרות שהוא גדול והיקפי - לא צריך לקחת יותר משבועיים-שלושה - מכסימום חודש. אתם צריכים להקפיד על כך גם בגלל שמריחה של השיפוץ, גוררת הרבה פעמים בעיות ועלויות נוספות וגם בגלל שבצורה זו יש אינטרס לקבלן לסיים את השיפוץ. לעיתים קבלני שיפוצים נכנסים לעבודות אחרות כדי להרוויח יותר ומקפיאים את שלכם - אל תסכימו לכך או נסו למנוע זאת ככל האפשר על ידי הצבה של לוח זמנים צפוף מלכתחילה.למומחים בתחום שיפוץ דירה התקשרו עכשיו: 052-9708804


עוד נקודה חשובה היא ריבוי בעלי מקצוע. בשיפוץ קומפלט מתעסקים עם מערכות רבות, חלקן מטופלות על ידי בעלי מקצוע שונים - חשמלאי למערכת החשמל, איש אלומיניום לחלונות, חברת דלתות, נגר למטבח ולאמבטיה ועוד ועוד. עבודה מול קבלן ראשי אחד אולי מייקרת קצת את העבודה (כי הוא מרוויח מה שנקרא רווח קבלני) אבל בשיפוץ דירה קומפלט היא קריטית. יש פרוייקטים כמו בניית בית פרטי שלוקחים שנה, ושם אפשר להסתדר עם ניהול עצמי של הקבלנים - בפרוייקט צפוף כמו שיפוץ דירה - אל תקחו את הסיכון הזה קחו שיפוצניק מומלץ ואיתו תלכו על הכל.

כמה טיפים ורעיונות אם החלטתם ללכת על זה

  • קודם כל, תחשבו שוב. לפעמים יש עדיפות, אם זה מטעמים של תקציב או מטעמים של זמן - לחלק שיפוץ גדול ל2 חלקים בהפרש של זמן משמעותי. לדוגמא בשלב הראשון לעשות חדרים רטובים (אמבטיות) ומטבח ואחר כך - חדרי שינה ושאר החדרים. פרוייקט של שיפוץ דירה קומפלט הוא לא פשוט אז תהיו סגורים על זה.
  • תוכנית ברורה עם מעצב/אדריכל - למרות הרצון לחסוך - עשו מאמץ עליון לבצע זאת. זה חוסך כסף, משפר את התוצאה הסופית משמעותית. מעצב טוב או אדריכל טוב - יודעים לתת מידע שאתם לא יודעים כלל. גם בעל המקצוע שבחרתם, כשהוא יעבוד מול תוכנית של אדריכל ולא מול רעיונות מהראש שלכם, יוכל לעשות פחות טעויות.
  • תקציב תקציב תקציב - הסכום צריך להיות ברור מהתחלה. מהכסף שיש לכם, תורידו 10-15% וזה הסכום של השיפוץ. כי בפועל בכל תהליך שיפוץ, בטח בשיפוץ דירה כולל - יש חריגות ובשביל זה שמרתם מהתחלה קצת כסף.

למומחים בתחום שיפוץ דירה התקשרו עכשיו: 052-9708804


אתם עומדים בפנים פרוייקט לא פשוט. אולי המורכב ביותר בעולם הבנייה והשיפוצים (כי לקנות דירה אולי יקר, אבל פשוט) - אז קחו את הזמן לתכנן נכון, קחו את הסבלנות לדבר עם אנשי מקצוע רבים ושמרו על זוגיות בריאה כי אתם עושים זאת בשביל לשפר את איכות החיים שלכם ושל ילדכם.